اخبار کانون، یادداشت | 26 فوریه، 2020

هفتمین روز اسفند، یادآور خردمندی بزرگ مردانی است که هفت دهه قبل، در تلاش برای ساختن جامعه ای در خور شأن ایران و ایرانی و در راستای تکریم حقوق شهروندی، با تصویب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری، گام بزرگی پس از تأسیس عدلیه در ایران برداشتند و به حق دفاع شهروندان، عینیت و رسمیت بخشیدند.

دوام و پیشرفت هر جامعه ای منوط به اجرای قانون، ایجاد نظم و تحقق عدالت است و این امور، بدون قاضی و وکیل مستقل در هیچ جامعه ای تحقق نیافته و نخواهد یافت. سلامت نبض و قلب جامعه در گرو تحقق عدالت است و همگان موظف اند به لوازم عقلی و منطقی تحقق آن،ملتزم و پایبند باشند.

وکیل مستقل مسؤول روشنگری در زوایای تاریک عدالت است و قوای حاکم برای تحقق عدالت، باید امکان آن را در عمل، بیشتر فراهم کنند و آگاه باشند که هر تحدیدی در این رابطه، دستیابی به عدالت را مشکل تر خواهد ساخت و بی گمان در تاریکی، راه به جایی نخواهیم برد.

قوه قضاییه قوی، اولین نهادی خواهد بود که با هرگونه تضعیف استقلال وکیل دادگستری مخالفت خواهد کرد و این کمترین انتظار جامعه وکالت ایران از قوه قضاییه است.

در هفتم اسفند هفت دهه پیش، چراغی افروخته شد و بر همه ماست که در تقویت این نور بکوشیم و به هیچ بهانه ای، به آن سنگ نزنیم.

هفتم اسفند روز عدالت، قانون، نظم، حقوق شهروندی، فرشته عدالت و به عبارتی بهتر، روز وکیل دادگستری است. این روز بر همه تلاشگران این عرصه خطیر و بر همه کسانی که دل در گرو احقاق حق دارند و در یک کلام، بر همه وکلای ارجمند دادگستری مبارک باد.

*رضا سلیمانی. رییس کانون وکلای دادگستری گلستان

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.