اخبار کانون | 11 آگوست، 2020

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان گفت: داشتن رسانه مستقل، لازمه دموکراسی است و خبرنگاران مانند وکلا نباید اسیر قدرت، ثروت یا سیاست شوند زیرا با اهداف عالی آنها متعارض است.

«رضا سلیمانی» با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم، با بیان این مطلب اظهار کرد: کانون وکلا در جایگاه یک نظام صنفی مدنی اعتقاد دارد رسانه ها و خبرنگاران نیاز به حمایت واقعی بویژه از سوی مقنن دارند و تجلیل و حمایت از خبرنگاران نباید جنبه صوری داشته باشد.

وی با بیان اینکه «دفاع از حقوق مردم در دنیا اصول مشترکی دارد و قانونگذار باید حمایت های حقوقی از شهروندان را بعمل آورد»، ادامه داد: در حالی که برای وکالت های تسخیری و معاضدتی بودجه درنظر گرفته شده اما سال هاست ریالی به این امر اختصاص پیدا نکرده است و وکلای معرفی شده از سوی کانون وکلا در پرونده های تسخیری به صورت رایگان از حقوق متهمان دفاع می کنند.

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در ادامه با اشاره به وجود مرکز مشاوران حقوقی در کشور، بیان کرد: با وجود سازمان موازی نهاد وکالت مخالفیم و به هیچ وجه این سازمان را قانونی و در شأن کشور و ملّت ایران نمی دانیم.

«سلیمانی» با بیان اینکه «یک وکیل در دفاع از حقوق موکل باید مستقل از دستگاه قضایی باشد» تصریح کرد: وجود یک سازمان موازی آن هم برای نهادی که از قدمتی قریب به یک قرن و بیش از چند دهه استقلال برخوردار است هیچ معنایی ندارد.

وی در ادامه عنوان کرد: متأسفانه برخی از گروه ها با استفاده از بعضی رسانه ها به کانون وکلا اتهام انحصارگرایی می زنند و این یک تصور کاذب، نادرست و غیرواقعی است؛ ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت، هر ساله بر اساس قانون در کمیسیونی سه نفره تعیین می شود که اعضای آن روسای دادگاه انقلاب، دادگستری کل استان و کانون وکلای دادگستری است حال چگونه می توان در کمیسیونی که دو عضو آن دو مقام قضایی عالی رتبه استان هستند و کانون وکلا یک عضو دیگر آن، انحصار را دید؟

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به سخنان ریاست قوه قضاییه در جمع حقوقدانان، اظهار داشت: زیادشدن خلاف قاعده وکیل، فسادآور است و قطعاً افرادی که این مسایل را علیه کانون وکلا مطرح می نمایند اهداف و منافع دیگری را دنبال می کنند.

گفتنی است، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان و هیأت همراه به مناسبت روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم، ضمن دیدار با مدیران و خبرنگاران این رسانه، از حمایت آنها در همراهی با نهاد وکالت قدردانی کردند.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.