اخبار کانون | 12 مارس، 2017

رییس کل دادگستری گلستان اظهار کرد: قضاوت و کالت دو بال فرشته عدالت هستند و ما نیز معتقدیم قضاوت و وکالت هم شأن هستند.

«هادی هاشمیان» در شصت و چهارمین سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری و یازدهمین دوره تحلیف کارآموزان وکالت گلستان، با بیان این مطلب افزود: درکنار هم شأن بودن وکلا و قضات، نقاط مشترکی چون عدالت و داشتن تقوا، دانش و آگاهی، نیرومندی و استواری شخصیت، حق جویی و واقع نگری به گونه ای که پس از کشف خطای خود بر آن اصرار نورزیم، بی نیازی و پایداری در برابر مال و جاه و شهرت و شهوت، دقت و تأنی و توقف در شبهات، سعه صدر در برابر مردم و مراجعه کنندگان و خوشنامی و…. وجود دارد که بسیار حائزاهمیت است.

او ادامه داد: حضور وکیل در یک دادرسی عادلانه باید موجب خشنودی قاضی باشد آنجا که وکیل در کشف حقیقت به قاضی کمک کند ولی بحث اینجاست که نکند در پرونده ای با حضور وکیل، قاضی از مسیرش منحرف شود، حق ناحق شود یا ناحق حق شود.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان با بیان اینکه «باید با خوشنامی باعث جلب رضایت افکار عمومی شد»، عنوان کرد: نباید به وکالت به چشم یک شغل نگاه کرد بلکه وکالت یک حرفه است در جهت احقاق حق و ابطال باطل. اگرچه معتقدیم نقطه مطلوب کار آنجاست که، همانطور که پزشک خانواده داریم وکیل خانواده نیز داشته باشیم این در حالی است که امروز بسیاری از وکلا پروانه و دفتر وکالت دارند اما خبری از پرونده نیست.

رییس کل دادگستری گلستان، همچنین درخصوص موضوع ورود و خروج وکلا به دادگستری ها یادآور شد: به دنبال طرح حفاظت قوه قضاییه و از آنجا که ما به دنبال حل مشکل ورود و خروج وکلا بودیم به عنوان اولین استان اجراکننده این طرح اقدام کردیم تا از این پس، هیچ وکیلی بازرسی نشده و موبایلش نیز اخذ نشود؛ خواهش من این است که در این راستا خودمان حرمت ها را حفظ کنیم.

 

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.