اخبار کانون | 12 مارس، 2017

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان گفت: بدون تردید دادرسی منصفانه متکی بر دو رکنِ است؛ اول قاضی که در مقام قضاوت با بی طرفی کامل و برخورداری از دانش حقوقی به دادگری می نشیند و دوم، وکیل مستقل که با ایستادن بر شانه های شرافت و صداقت و دانش خویش یاری گر دستگاه قضایی است

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان گفت: بدون تردید دادرسی منصفانه متکی بر دو رکنِ است؛ اول قاضی که در مقام قضاوت با بی طرفی کامل و برخورداری از دانش حقوقی به دادگری می نشیند و دوم، وکیل مستقل که با ایستادن بر شانه های شرافت و صداقت و دانش خویش یاری گر دستگاه قضایی است تا آنچه مقتضای عدالت و انصاف است به منصه ظهور برسد.

«صادق ریاضی» در شصت و چهارمین سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری و یازدهمین دوره تحلیف کارآموزان وکالت گلستان، افزود: سالهاست موضوع استقلال وکیل دادگستری و نهاد وکالت دغدغه فرهیختگان و جامعه حقوقدانان شده است گواینکه، اطمینان داریم که افراد دوراندیش و ژرف نگر در درون و برون حاکمیت به اهمیت استقلال وکیل و کانون وکلا از سایر قوای عمومی واقف و بر این عقیده اند که، وکیلی که در مقام دفاع از امنیت شغلی برخوردار نباشد هیچگاه نمی تواند به درستی مددکار مردم و دستگاه قضایی باشد.

او با تأکید بر اینکه «استقلال وکیل و کانون وکلا در چهارچوب موازین و نظارت قانونی، مطمع نظر است»، ادامه داد: امروز وجود دستگاه قضایی مستقل، تأمین کننده منافع ملی و در عرصه بین المللی به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. به عنوان مثال، همه می دانیم که تمامی کشورهای در حال توسعه در صدد جذب سرمایه های خارجی اند و سرمایه گذار خارجی در وهله نخست به تأمین امنیت سرمایه گذاریش نظر دارد و امنیت سرمایه گذاری به امنیت قضایی گره خورده است و امنیت قضایی به نظام قضایی مستقل و دادرسی منصفانه نیاز دارد، دادرسی منصفانه نیز بدون حضور و مداخله وکیل مستقل به هیچ وجه محقق نمی شود.

«ریاضی» تصریح کرد: ضرورت دارد که استقلال وکیل دادگستری و کانون وکلا بر اساس قوانین موضوعه داخلی و معاهدات بین المللی تأمین و تضمین گردد و خدشه ای بدان وارد نشود.

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان، در ادامه خطاب به وکلای جوان یادآور شد: همکاران جوان ما امروز ردایی بر تن می کنند که معرفِ هویت ماست و باید بدانیم که این هویت به سهولت به دست نیامده و بقاء و استمرار آن نیز نیازمند هوشیاری و ازخودگذشتگی است. هر یک از شما می توانید نقش عظیمی در اصلاح امور و بهبود وضعیت جامعه ایفا نمایید.

«ریاضی» خاطرنشان کرد: وکلای جوان باید با مطالعه بی وقفه در تمامی موضوعات علوم انسانی و بخصوص علم حقوق و مراقبت از جسم و جان خویش گام در راه پرمخاطره وکالت گذارند. وسوسه مال اندوزی نباید شرافت ما را تحت تأثیر قرار دهد و باید به یاد داشته باشیم که آنچه در گنبد دوّار به یادگار می ماند نام نیک است و از ثروت اندوزان و سودجویان و آنان که شرافت شان را به نان و صداقت شان را به زر می فروشند تاریخ به نیکی یاد نکرده و نخواهد کرد، پس مراقب رفتار و کردار و گفتار خود باشیم و به سوگندی که خورده ایم تا زنده ایم وفادار بمانیم.

 

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.