عمومی | 15 دسامبر، 2015

130 مورد قلع و قمع بنای غیرمجاز درروستای زیارت و توشن صورت گرفته است.در قبل از شهریور ماه سال 93، حدود 6 هزار واحد مسکونی غیرمجاز در روستای زیارت ساخته شده که حسب اعلام جهاد کشاورزی 700 هزار متر مربع تغییر کاربری اراضی شده است.
250626_657

دادستان گرگان خبرداد؛

130 مورد قلع و قمع بنای غیرمجاز در روستاهای زیارت و توشن/ ساخت 6 هزار واحد مسکونی غیرمجاز

حجت الاسلام حقی با تاکید بر ادامه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای گردشگری زیارت گرگان گفت: 130 مورد قلع و قمع بنای غیرمجاز درروستای زیارت و توشن صورت گرفته است.

حجت الاسلام سید مصطفی حقی در گفت‌وگو با میزان، بر ادامه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی روستای زیارت گرگان تاکید کرد و گفت: 130 مورد بنای غیرمجاز در روستای زیارت و توشن تخریب شده است.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان در ادامه افزود: در قبل از شهریور ماه سال 93، حدود 6 هزار واحد مسکونی غیرمجاز در روستای زیارت ساخته شده که حسب اعلام جهاد کشاورزی 700 هزار متر مربع تغییر کاربری اراضی شده است.

وی بیان کرد: در حوزه منابع طبیعی 70 مورد قلع و قمع بناهای غیرمجاز و 964 مورد شناسایی تصرفات غیرمجاز منابع طبیعی انجام شده که دراین زمینه شناساسی و اخطار لازم به متصرفان داده شده است.

حقی همچنین گفت: قلع و قمع بناهای اجرا شده در حوزه گرگان 119 مورد بوده است . دراجرای تبصره 2 ماده 10قانون حفظ کاربری اراضی 150 مورد بوده که 95 هکتار زمین‌های کشاورزی به وضع سابق اعاده شده است.

وی درباره اخطارهای داده شده در حوزه امور اراضی کشاورزی نیز گفت: در حوزه گرگان 374 مورد اخطار صورت گرفته و تذکرات لازم داده شده است.

حقی اضافه کرد: پیش از اجرای حکم، بارها به صاحبان این بناها اخطار داده شده است در صورتی که صاحبان بنا اقدام به تخلیه و تخریب بنا نکنند، در زمان اجرای حکم، هزینه تخلیه و تخریب از متخلفان گرفته می شود.

وی تأکید کرد: به مسئولان امور اراضی جهاد کشاورزی استان دستور داده ایم در کوتاه ترین زمان ممکن همه تخلفات در روستای زیارت را به دادستانی گزارش کنند.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد افراد با دور زدن قانون به زمین های کشاورزی و اراضی ملی و منابع طبیعی دست اندازی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرگان افزود: این کار پایان شمارش معکوس برای متخلفان و متعرضان به عرصه های ملی است که روند اجرای چنین احکامی ادامه خواهد یافت.

روستای زیارت شهرستان گرگان یکی از روستاهای هدف گردشگری گلستان است که در سال های اخیر مورد هجوم زمین خواران و ساخت و سازهای غیرمجاز قرار گرفته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.