عمومی | 16 دسامبر، 2015

در جلسه ای که در تاریخ ۷ آبان ماه با رئیس قوه قضائیه داشتیم مقرر شد بر اساس اصل ۳۵ قانون اساسی و امکان دسترسی برخی متهمان به وکیل تسخیری مانند گذشته فراهم شده و دولت هم باید هزینه های آن را تامین کند.

1941044

رئیس کانون وکلای مرکز طی نامه ای به رئیس قوه قضائیه عنوان کرد که برای تامین حق الوکاله وکلای تسخیری دادگاه برای سال آینده ۷۵۰ میلیارد تومان بودجه می خواهیم.

علی نجفی توانا در گفتگو با مهر گفت: در جلسه ای که در تاریخ ۷ آبان ماه با رئیس قوه قضائیه داشتیم مقرر شد بر اساس اصل ۳۵ قانون اساسی و امکان دسترسی برخی متهمان به وکیل تسخیری مانند گذشته فراهم شده و دولت هم باید هزینه های آن را تامین کند.

وی افزود: بر اساس اصل ۳۴۷ و ۳۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری قوه قضائیه هم مکلف است اعتبار مورد نیاز را برای تامین هزینه وکالت تسخیری را در بودجه خود پیش بینی کرده و در اختیار کانون وکلا قرار دهد. بر این اساس اگر در نطر بگیریم که در ۱۰ درصد پرونده ها نیاز به وکیل تسخیری باشد و این وکیل هم تا پایان پرونده همراه متهم باشد برای هر وکیل مبلغی حدود ۵۰۰ هزار تومان می شود. برای همین از رئیس قوه قضائیه طی نامه ای درخواست کردیم بر اساس پیش بینی پرونده های سال آینده ۷۵۰ میلیارد تومان در بودجه پیشنهادی خود برای سال ۹۵ برای وکلای تسخیری لحاظ کند.

رئیس کانون وکلای مرکز گفت: مبلغ دقیق را نمی دانم اما فکر نکنم امسال هزینه ای برای وکلای تسخیری به کانون پرداخت شده باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.