عمومی | 20 دسامبر، 2015

اگر تعداد نامزدهای باقی مانده مساوی یا کمتر از نمایندگان مورد نیاز باشد، انتخابات مرحله دوم انجام نخواهد شد و نامزد یا نامزدهای مذکور با همان تعداد آرای مکتسبه مرحله اول به مجلس راه می یابند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند اگر تعداد نامزدهای باقی مانده مساوی یا کمتر از نمایندگان مورد نیاز باشند، انتخابات مرحله دوم انجام نخواهد شد.

به گزارش ایرنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه برخی از مواد اعاده شده شورای نگهبان در باره طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را مصوب کردند.

بر این اساس تبصره یک ماده 9 قانون موضوع ماده سه به شرح زیر اصلاح شد:

تبصره 1– اگر تعداد نامزدهای باقی مانده مساوی یا کمتر از نمایندگان مورد نیاز باشد، انتخابات مرحله دوم انجام نخواهد شد و نامزد یا نامزدهای مذکور با همان تعداد آرای مکتسبه مرحله اول به مجلس راه می یابند.

نمایندگان همچنین تبصره 8 ماده 9 قانون موضوع ماده سه را نیز اصلاح کردند.

بر اساس اصلاحیه تبصره 8 در انتخابات الکترونیکی با تایید شورای نگهبان از امضای الکترونیکی مجریان و ناظران استفاده می شود. همچنین در صورت برگزاری همزمان چند انتخابات، در هر شعبه اخذ رای از یک دستگاه به طور مشترک برای تمامی انتخابات در اخذ رای و شمارش آرا با تایید شورای نگهابان استفاده خواهد شد.

بررسی دیگر موارد اعاده شده از شورای نگهبان در طرح اصلاح موادی از طرح انتخابات مجلس شورای اسلامی به جلسه فردا(دوشنبه) موکل شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.