اخبار کانون، عمومی، کمیسیون کارآموزی و اختبار | 30 آوریل، 2020

چهاردهمین دوره تحلیف کارآموختگان وکالت گلستان در سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری استان برگزار شد.
در این مراسم که با حضور چند تن از پیشکسوتان عرصه وکالت و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای گلستان برگزار شد، کارآموختگان وکالت پس از اتیان سوگند، گواهینامه پایه یک وکالت خود را دریافت کردند.

از قضاوت ها نهراسید

رییس کانون وکلای دادگستری گلستان در این برنامه با اشاره به اهمیت و فلسفه اتیان سوگند در این حرفه، خطاب به کارآموختگان اظهار کرد: جوهره عنوانی که دارید و شغلی که برگزیده اید اعتماد و مورد اعتماد واقع شدن است و یک وکیل همواره باید بداند و در ذهن داشته باشد که مقدساتی را قبول دارد.

«رضا سلیمانی» با بیان اینکه «از قضاوت و سرزنش هیچ کس نهراسید» تأکید کرد: وکلا باید به گونه ای رفتار و عمل کنند که نزد وجدان خود شرمنده نباشند.

وی با بزرگداشت یاد و خاطره استاد «بهمن کشاورز» خاطرنشان کرد: یک وکیل باید با رعایت ادب و احترام و فارغ از هرگونه کینه توزی، به مقررات حرفه ای خود و فلسفه ی کاری که انجام می دهد آگاه باشد، آنجاست که می تواند جایگاه قانونی خود را بداند و از آن دفاع کند.

استقلال، خط قرمز وکیل و نهاد وکالت است

در این برنامه همچنین رییس کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای گلستان بر توجه وکلا به مسایل صنفی خود تأکید و بیان کرد: اگر از استقلال در وکالت صحبت می شود معنای روشن و شفاف آن این است که حقوق دفاعی متهم با تضییع این استقلال از بین می رود و اگر امروز کانون های وکلا ازاین استقلال دفاع می کنند از این جهت است که باور دارند هیچگاه یک وکیل وابسته، وکیل با جرأت و جسارتی در دفاع از حق نخواهد بود.

«غلامرضا ریاضی» افزود: امروز هجمه زیادی به استقلال وکالت وارد شده، این در حالی است که اگر این استقلال از ما گرفته شود علاوه بر عدم دفاع قاطع، امنیت شغلی هم برای وکیل وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه «استقلال، خط قرمز وکیل و نهاد وکالت است» تأکید کرد: در این زمینه تمامی وکلا باید کمک کنند تا به استقلال نهاد وکالت خدشه ای وارد نشود.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.