عمومی | 18 فوریه، 2016

حرف زدن درباره مشکلات اقتصادی پشت درهای بسته فایده ندارد لذا با همین تفکر نمایندگان نشریه اقتصادی«عصر اقتصاد» و نشریه حقوقی «صور اسرافیل» را نیز در این سفر همراه خود کرده ام.

معاون رییس جمهوری:

متاسفانه قوانین به صورت رانت روی میز افراد خاص است

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: متاسفانه در کشور ما قوانین به صورت رانت روی میز افراد خاص است و همه مردم از قوانین اطلاع ندارند که باید این نقیصه برطرف شود.

به گزارش ایرنا، «الهام امین زاده» شامگاه چهارشنبه در جلسه گفت و گوی شورای بخش خصوصی و دولت در خراسان رضوی که در محل اتاق بازرگانی٬ صنایع و معادن این استان تشکیل شد، افزود: کسی که سرمایه گذاری می کند ایثارگر و جهادگر عرصه اقتصاد است.

وی تصریح کرد: دیگر نباید نگاه های سال های قبل نسبت به صاحبان سرمایه وجود داشته باشد بلکه باید به سرمایه گذار کمک و او را پشتیبانی کرد.

وی گفت: اعضای شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در خراسان رضوی بر خلاف برخی استان ها علمی بحث می کنند و این مزیت این شورا در خراسان رضوی است.

او افزود: حرف زدن درباره مشکلات اقتصادی پشت درهای بسته فایده ندارد لذا با همین تفکر نمایندگان نشریه اقتصادی«عصر اقتصاد» و نشریه حقوقی «صور اسرافیل» را نیز در این سفر همراه خود کرده ام.

وی گفت: رسانه ها در فضای اقتصادی کشور نقش مهمی دارند و زحمت زیادی می کشند تا یک ایده اقتصادی را تولید کنند و نشر دهند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان این که نگرانم که زمانی گفته شود ایرانیان نمی توانند خود اقتصادشان را اداره کنند، افزود: اقتصاد ما در عین حال که دارد کار می کند باید ترمیم شود لذا اقتصاددانان به حقوقدانان بگویند که کجای قانون مشکل دارد تا آن بخش مشکل دار را حذف یا اصلاح کنیم.

امین زاده افزود: مجوزهای دست وپا گیر مانع کسب و کار در حال حذف شدن هستند اما توان ما در معاونت حقوقی ریاست جمهوری تهیه لایحه و اصلاح قوانین است اما فرهنگ سازی کار نهادهای دیگر است.

وی گفت: این مطالبه که فقط دولت باید در عرصه اقتصاد وبهبود شرایط کسب و کار حضور یابد خیلی مطالبه اشتباهی است و بخش خصوصی، خود نیز باید وارد این میدان شود.

او افزود: بخش زیادی از مشکلات بخش صنعت مربوط به تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده است.

وی گفت: متاسفانه در کشور ما قوانین به صورت رانت روی میز افراد خاص است و همه مردم از قوانین اطلاع ندارند که باید این نقیصه برطرف شود.

امین زاده افزود: یکی از مشکلات ما در معاونت حقوقی ریاست جمهوری این است که نمی دانیم چه فشاری به تولیدکننده وارد می شود و آنها هم فقط گله و گلایه می کنند یعنی یا قوانین را به خوبی نمی دانند یا آثار قوانین را.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.