عمومی | 27 فوریه، 2016

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هر چند ورود این نیروها بخشی از حجم کاری قضات ما را کاهش می دهد اما هنوز هم با کمبود کادر قضایی در محاکم استان مواجهیم.
.

224068_888
رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

استقرار 20 قاضی جدید در محاکم / تعیین تکلیف پرونده‌های مسن در اولویت

هاشمیان از استقرار 20 قاضی جدید در آینده ی نزدیک در محاکم استان گلستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان در نشست روسای حوزه های قضایی استان با اشاره به استقرار 20 قاضی جدید در محاکم گلستان گفت : هر چند ورود این نیروها بخشی از حجم کاری قضات ما را کاهش می دهد اما هنوز هم با کمبود کادر قضایی در محاکم استان مواجهیم.

رئیس کل دادگستری استان گلستان در ادامه افزود: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده ، قوه قضاییه نگاه ویژه ای در این بخش به گلستان دارد.

وی اضافه کرد:هر چند قضات ما زیر انبوه پرونده ها ، کمر خم کرده اند با این وجود همه ی تلاش خود را برای ارتقای کیفیت و کمیت رسیدگی به دعاوی ورودی در محاکم به کار گرفته اند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این نشست بر ساماندهی و نظارت بر ارجاع آخر سال پرونده ها هم تاکید کرد و گفت: با این اقدام از انباشت پرونده در سال جدید جلوگیری می شود.

هاشمیان همچنین از ابلاغ بخشنامه ی جدید به حوزه های قضایی خبر داد و گفت: بر اساس این بخشنامه مدیریت هر حوزه ی قضایی بر عهده ی رئیس دادگستری آن شهرستان است و کلیه ی مکاتبات با امضای رئیس شهرستان صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مهمترین خواسته مردم از دستگاه قضا، سرعت و رعایت عدالت در رسیدگی هاست، از روسا و دادستان ها خواست تعیین تکلیف پرونده های مسن ،ساماندهی واحدهای اجرای احکام کیفری و مدنی را در اولویت کاری خود قرار دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.