عمومی | 06 مارس، 2016

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس از تصویب طرحی در خصوص معافیت مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه دادرسی در کمیسیون مربوطه خبر داد.
4
اسفنانی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی:

مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی از پرداخت هزینه دادرسی معاف می‌شوند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس از تصویب طرحی در خصوص معافیت مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه دادرسی در کمیسیون مربوطه خبر داد.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌ وگو با خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح جلسه امروز (16 اسفند) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح الحاق یک تبصره به ماده 505 قانون آیین دادرسی مدنی در قالب ماده واحده در دستور کمیسیون قرار گرفت، این طرح در خصوص معافیت مددجویان کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه دادرسی است.

نماینده مردم فریدن و فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماده واحده این طرح با این عنوان «افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و مددجویان مستمری بگیر سازمان بهزیستی کشور با ارائه کارت مدد جویی  و تاییده رسمی مراجع مذبور از پرداخت هزینه دادرسی معاف خواهند بود» در جلسه امروز کمیسیون تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این طرح در کمیسیون تصویب و برای تایید نهایی در دستور صحن علنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در فصل دوم قانون آیین دادرسی مدنی در ماده 505 آمده است؛  ادعای اعسار از پرداخت هزینه دادرسی ضمن درخواست نخستین یا تجدیدنظر یافرجام مطرح خواهد شد. طرح این ادعا به موجب دادخواست جداگانه نیز ممکن است. اظهارنظر در مورد اعسار از هزینه تجدید نظرخواهی و یا فرجامخواهی با دادگاهی می باشد که رای مورد درخواست تجدید نظر و یا فرجام را صادر نموده است .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.