عمومی | 20 اکتبر، 2015

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: اطلس و اطلاعات کامل کودکان زیر ۱۸ سال کشور در قالب سایت گنج انسان به روزرسانی می شود.

728167

مظفر الوندی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سایت گنج انسان پس از یک سال بررسی و مطالعه و طراحی کارش را رسما آغاز کرد گفت: این سایت به مرجع و منبع کامل و رسمی برای ورود و خروج اطلاعات تمامی کودکان کشور تبدیل خواهد شد.

وی افزود: این سایت و بانک اطلاعاتی تحول بزرگی در حوزه کودک به وجود خواهد آورد به نحوی که می توانید هر لحظه وضعیت کودکان کشور را از نظر تحصیل یا بازمانده از تحصیل، سلامت یا بیماری، دارای والدین یا بدون والدین، آسیب دیده، کار ، خیابان و غیره … رصد کرده و به آنها دسترسی داشته باشید.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: برای تحقق این مهم به تمامی سازمانهای مرتبط با کودک کد و رمز ورود به سایت داده ایم تا اطلاعات خود را وارد سامانه کنند و هم اکنون در حال به روز رسانی است. بخشی از این اطلاعات برای دسترسی سازمانها و بخشی هم در خروجی سایت قرار می گیرد تا خبرنگاران، دانشجویان، خیریه ها و شهروندان استفاده کنند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سال ۷۲ عضویت کنوانسیون حقوق کودک را پذیرفته گفت: از طریق این سایت موضوع ساماندهی حمایت های مردمی از کودکان را هم در دستور کار داریم. مثلا اگر فرد یا خیریه ای می خواهد برای کودکان کم شنوا سمعک بخرد می توانیم با آدرس دقیق وضعیت این کودکان را شناسایی کنیم و اعلام کنیم. یا به راحتی می توانیم به اطلاعات دقیق کودکان بازمانده از تحصیل یا کار و خیابان دسترسی داشته باشیم تا با مدیریت حمایت های مردمی به این کودکان کمک کنیم.

الوندی گفت: نمی خواهیم فعلا با مصاحبه و گفتگو و نشست های خبری به نوعی بزرگنمایی کنیم فعلا در حال تکمیل بانک هستیم و خروجی کار برای ما اهمیت دارد. مردم و نهادهای خیریه هم می توانند با ورود به این سایت برای کمکها و حمایت ها اعلام آمادگی کنند. حتی بخشی را برای ثبت نام خبرنگاران گذاشتیم تا با ساماندهی رسانه ها کار را بهتر پیش ببریم.

به گزارش مهر، این پایگاه اینترنتی در آدرس ganjensan.ir قابل دسترسی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.