عمومی | 17 سپتامبر، 2016

قائم مقام معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: سند منشور حقوق شهروندی بعد از بازگشت از سفر رییس جمهوری از سازمان ملل منتشر می شود.

136

قائم مقام معاون حقوقی رئیس جمهوری:

منشور حقوق شهروندی بزودی منتشر می شود

حسین سیمایی صراف در گفت و گو با ایرنا، افزود: دکتر حسن روحانی به عنوان حقوقدان و رئیس جمهوری به تدوین سند حقوق شهروندی اهتمام داشت به طوری که اولین پیش نویس را در همان اوایل خدمت ریاست جمهوری تهیه کرد.

قائم مقام معاون حقوقی رییس جمهوری با تشریح علت انتشار نیافتن این سند تا کنون، اظهار داشت: علت منتشر نشدن سند حقوق شهروندی این بود که رئیس جمهوری خواسته شخصا سند را با قانون اساسی، موازین شرعی و اصول بین المللی مطابقت داده و روی آن تحقیق و بررسی کارشناسی داشته باشند.

وی افزود: منشور حقوق شهروندی بعد از سفر رئیس جمهوری به نیویورک در آینده ای نزدیک منتشر می شود.

سیمایی صراف ابراز امیدواری کرد، جامعه حقوقی با استقبال از انتشار این سند درجهت احقاق بیشتر حقوق مردم، بسط و گسترش عدالت و توسعه حقوق و آزادی های اساسی کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: کار مطالعه سند و تنظیم و تطبیق آن توسط شخص رییس جمهوری به پایان رسیده و مطمئنا در چند روز آینده بعد از سفر وی منتشر خواهد شد.

منشور حقوق شهروندی در اوایل ریاست جمهوری دکتر روحانی برای احترام به حقوق شهروندان تهیه و تدوین و ویرایش اولیه این منشور، همزمان با گزارش صد روزه رئیس جمهور روی سایت نهاد ریاست جمهوری منتشر شد تا مردم و متخصصان درباره آن اظهارنظر کنند.

این منشور با معیارهای بین المللی و جهانی مطابقت دارد، همچنین الزامات قانون اساسی همچون رعایت حقوق اقلیت ها نیز در منشور حقوق شهروندی در نظر گرفته شده است.

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.