عمومی | 10 ژانویه، 2017

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به سند ملی حقوق کودک، گفت: این سند با تکیه بر ارزش‌ها و قواعد بنیادین قانونی و عرفی موجود کشور تدوین شده و تلاش بر این است که در مراحل اجرایی منطبق بر فرهنگ و شرایط هر استان بومی سازی شود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
سند ملی حقوق کودک بومی‌سازی می‌شود

به گزارش ایسنا، الوندی در دیدار با رییس کل دادگستری گیلان، این استانی را پیشرو در حمایت از حقوق شهروندی دانست و اظهار کرد: به دلیل طبیعت و فضای سرسبز و فرهنگ بالای مردم، جرائم خشن در آن کمتر به چشم می خورد.

وی اضافه کرد: کودکان قادر به دفاع از حق خود نیستند و به همین دلیل این آینده سازان جامعه به حمایت همه جانبه نیاز دارند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک خاطرنشان کرد: برقراری عدالت در رفاه، سلامت، امور اجتماعی و فرهنگی، آموزش و کیفیت زیست کودکان از موضوعات مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه کودکان سرمایه کشور هستند، ادامه داد: ضروری است با حساسیت در پیشگیری از آسیب ها و آموزش های هدفمند، این قشر را حمایت و پرورش داد تا با تربیت نسل فرهیخته و ماهر آینده کشور تضمین شود.

الوندی با اشاره به سند ملی حقوق کودک افزود: این سند با تکیه بر ارزش ها و قواعد بنیادین قانونی و عرفی موجود کشور تدوین شده و تلاش بر این است که در مراحل اجرایی منطبق بر فرهنگ و شرایط هر استان، بومی‌سازی شود تا مفاد آن جامه عمل بپوشد.

مشاور وزیر دادگستری در پایان خاطرنشان کرد: ماده ۴۵ قانون حمایت از خانواده بر رعایت منافع عالی کودکان در هر تصمیم صراحت دارد و می طلبد که مسئولان امر در تصمیم سازی های مختلف سهم ۳۰ درصدی جمعیت کودکان را لحاظ کنند و نیاز است در برش استانی سند ملی حقوق کودک نیز این مهم پررنگ دیده شود.

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.