عمومی | 10 نوامبر، 2015

رئیس کل دادگستری استان گلستان بااشاره به فعالیت 220 قاضی درمحاکم قضایی این استان و با اذعان به اینکه این تعداد قاضی جوابگوی پرونده های وارده نیست، از افزایش تعداد قضات این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان در دیدار با کارکنان و قضات شاغل در محاکم قضایی شهرستان گنبدکاووس، بدون اشاره به آمار، اظهار داشت: مجوزهای لازم از قوه قضائیه برای افزایش تعداد قضات گرفته شده است.

_hashemiyanوی با اشاره به حجم بالای پرونده های ورودی به محاکم قضایی گلستان گفت: تنها در سال 93 افزون بر 220 هزار پرونده به محاکم قضایی این استان وارد شد که رقم بسیار بالایی است.

هاشمیان ضمن قدردانی از تلاش های قضات محاکم قضایی این استان در رسیدگی به پرونده های ورودی، اضافه کرد: دستگاه قضایی استان گلستان از نظر نیروی اداری و کارمندی نیز با کمبودهای زیادی مواجه است و دولت در این زمینه باید توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.

وی با بیان اینکه با وجود سختی کار در محاکم قضایی، نیروهای شاغل در دستگاه قضایی کشور و استان گلستان از پاکترین و شریفترین انسان ها هستند، تصریح کرد: در مجموعه دستگاه قضایی گلستان با کوچکترین تخلف بشدت برخورد می شود.

رئیس دادگستری گنبدکاووس نیز در این دیدار، کمبود شدید نیروی انسانی و تجهیزات اداری را ازجمله مشکلات مهم حوزه قضایی این شهرستان دانست و گفت: دادگستری گنبد هم اکنون با 28 قاضی معادل 49 درصد و 96 کارمند معادل 52 درصد چارت سازمانی تعریف شده برای این شهرستان مشغول فعالیت است.

رمضانعلی عابدی افزود: با توجه به سختی کار قضاوت از یک سو و کمبود نیروی انسانی و فضای فیزیکی و نیز قدیمی بودن سیستم های اداری ازسوی دیگر، سیستم قضایی این شهرستان با مشکلاتی مواجه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، هم اکنون میانگین پرونده های ورودی به محاکم دادسرا حدود 20 هزار فقره و میانگین پرونده های ورودی به دادگاه ها حدود 19 هزار پرونده درسال می باشد.

دراین جلسه نماینده قضات و نیز نماینده کارکنان شاغل در دستگاه قضایی گنبدکاووس نیز به بیان نقطه نظرات و کمبودهای حوزه خویش پرداختند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.