عمومی | 16 نوامبر، 2015

با قانون جدید در مورد برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی هرگونه تهمت و افترا در این فضا نیز مانند فضای عادی مشمول برخوردهایی از جمله حبس و جزای نقدی خواهد بود.

خجسته با اشاره به طرح وزارت کشور برای قانونمند کردن برخورد با تخلفات انتخاباتی‌فضای‌مجازی مطرح کرد:

برخورد با تخلفات انتخاباتی درفضای مجازی هم شامل حبس و جزای‌نقدی می‌شود

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: با قانون جدید در مورد برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی هرگونه تهمت و افترا در این فضا نیز مانند فضای عادی مشمول برخوردهایی از جمله حبس و جزای نقدی خواهد بود.

43369_thumامیر خجسته در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قانونی شدن برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی گفت: با توجه به گسترش استفاده از فضای اینترنتی همچنین وجود مخاطراتی در این زمینه وجود قانونی برای برخورد با تخلفات انتخاباتی احساس می شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در رابطه با برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی نیز همانند فضای غیر مجازی مجازات حبس و جزای غیر نقدی هم صادق است.با قانون جدید هرگونه تهمت و افترا در فضای مجازی نیز مانند فضای عادی مشمول برخورد خواهد بود.

وی با اشاره به سرعت،گستردگی و تاثیر گذاری بالای فضای مجازی تصریح کرد: با توجه به این فاکتورها تخریب افراد در این فضا اثر گذاری بالایی خواهد داشت لذا برای حفظ حرمت ها، جلوگیری از شکل گیری ذهنیت منفی در مورد افراد و سالم سازی این فضا در تبلیغات انتخاباتی می بایست قانونی در رابطه با برخورد با تخلفات در این فضا مصوب می شد.

این نماینده مجلس نهم گفت: در صورتی که در فضای مجازی مطالبی در جهت تخریب نامزدها از طریق تهمت زدن و بیان مطالب خلاف واقع صورت گیرددر صورتی که مصداق آن مجرمانه باشد با آن برخورد خواهد شد.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: همانگونه که می توان از فضای اینترنتی استفاده مطلوب و بهینه ای داشت همینطور می توان در جهت منفی و تخریب افراد از این فضا استفاده شود بنابراین با وجود قانونی در رابطه با برخورد با اینگونه سوء استفاده از فضای مجازی می توان به سالم سازی آن بیشتر امیدوار بود.

حسینعلی امیری قائم مقام وزارت کشور از قانونمند کردن برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی خبر داد و افزود: ما در این زمینه با یک سکوت قانونی روبه‌رو بودیم که در طرح جدید احکام آن به صورت قانونی ذکر شده است و کسانی که در فضای مجازی تخلف کند، قانون آنرا شناسایی و حکم مربوطه را صادر خواهد کرد.

سخنگوی وزارت کشور اظهار امیدواری کرد که این مصوبه هرچه سریعتر در شورای نگهبان تصویب شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.