عمومی | 19 آگوست، 2017

رئیس کل دادگستری گلستان از راه اندازی راه‌اندازی واحد حمایت از امنیت شهود و مطلعان در دادگستری‌های گلستان خبر داد و گفت: با راه اندازی این واحد‌ها از این پس مشخصات شاهدان و مطلعانی که خطر جانی، مالی یا حیثیتی آن‌ها را تهدید می‌کند در دفاتر محرمانه ثبت و کد شناسایی برای آنان صادر می‌شود.

 

رئیس کل دادگستری گلستان از راه اندازی راه‌اندازی واحد حمایت از امنیت شهود و مطلعان در دادگستری‌های گلستان خبر داد و با بیان اینکه «برخی افراد به دلیل نگرانی از پیامد‌های شهادت، در دادگاه‌ها حاضر نمی‌شدند» گفت:با راه اندازی این واحد‌ها از این پس مشخصات شاهدان و مطلعانی که خطر جانی، مالی یا حیثیتی آن‌ها را تهدید می‌کند در دفاتر محرمانه ثبت و کد شناسایی برای آنان صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کلل گلستان، هادی هاشمیان افزود: حمایت از شاهدان و مطلعان از خطر‌های جانی، حیثیتی یا مالی هدف از راه اندازی این واحد است.

این مقام قضایی در استان گلستان افزود: در همه مراحل رسیدگی تا زمان صدور رای و پس از آن، شاهدان و مطلعان با این کد، شناسایی می‌شوند و همه مشخصات آنان محرمانه می‌ماند.

هاشمیان با تاکید بر این که هیچ کس جز قاضی از مشخصات این افراد آگاه نمی‌شود گفت: در قالب این طرح، شاهد یا مطلع با هیچ کدام از طرفین پرونده رو در رو نمی‌شوند، مشخصات آنان مانند نام و نام خانوادگی و محل سکونت محرمانه می‌ماند و امکان ثبت اظهارات شاهد یا مطلع در خارج از دادسرا و با وسایل ارتباط از راه دور فراهم می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: این دفتر در مرکز استان فعال شده و به زودی دیگر حوزه‌های استان نیز راه اندازی خواهد شد.

بر اساس تبصره یک ماده ۲۱۴ قانون آیین دادرسی کیفری همه حوزه‌های قضایی موظف به راه اندازی واحد حمایت از امنیت شهود و مطلعان هستند.

 

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.