عمومی | 21 نوامبر، 2015

حجت السلام و المسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اینکه 3هزار وکیل خیر در حال کمک به نیازمندان هستند، بیان داشت: این عمل کاری با ارزش است و باید به الگویی در دیگر نهاد ها تبدیل شود .چرا نباید همین تعدا معلم وجود داشته باشدکه برای آموزش عمومی کمک کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: تا جایی که می توان باید از تشریفات در مراکز اداری کاست و به خدمات افزود.

3820053_710به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت السلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در دومین نشست حقوقدانان و وکلای خیر با اشاره اینکه ایمان و عمل صالح دو ویژگی انسان مومن است و مختص قشر خاصی نیست اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که در مجموعه کمیته امداد ارائه می شود بحث کمک به نیازمندان از حیث حقوقی است و امام راحل(ره) در اوایل انقلاب تاکید داشتند که باید به فکر کسانی باشیم که نه پای رفتن به مراکز اداری و قضایی را دارند و نه زبان و قلم بیان مشکلاتشان را دارند.

معاون اول قوه قضاییه افراد تحت پوشش کمیته امداد از جمله کسانی هستند که نیاز به کمک دارند گفت: وکلای خیر از حیث حقوقی می توانند به این اقشار کمک کنند.

حجت السلام والمسلمین محسنی اژه ای، تصریح کرد: با کمک و هم فکری یکدیگر و کمک خدا و اخلاص هیچ مشکلی حل نشدنی نیست.

وی افزود : من این توقع را داشتم که امروز لیستی به بنده ارائه و گفته شود که در یک سال گذشته چه مشکلاتی در دستگاه قضایی وجود دارد و چه راهکارهای برای حل آنها وجود دارد و زمان بندی شود که کدام یک تا پایان سال حل می شود و کدام یک به سال 95 موکول می شود و نیازمند تدوین قانون دارد.

معاون اول قوه قضاییه افزود: از ابتدای تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سعی بر آن بود که با تکیه بر کمک های مردمی به نیازمندان امداد رسانی شود که الگویی برای دیگر نهاد ها باشد.

حجت السلام و المسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اینکه 3هزار وکیل خیر در حال کمک به نیازمندان هستند، بیان داشت: این عمل کاری با ارزش است و باید به الگویی در دیگر نهاد ها تبدیل شود .چرا نباید همین تعدا معلم وجود داشته باشدکه برای آموزش عمومی کمک کنند.

وی خطاب به وکلای خیر گفت :ارزش کار خود را بدانید و در کنار کار خدمت حقوقی به آسیب شناسی مشکلات قشر مددجو بپردازید.

معاون اول قوه قضاییه بیان داشت : باتوجه به اینکه بعضی اقشار جامعه از برخی خدمات قضایی معاف هستند، چرا نباید آیین دادرسی وجود داشته باشد که برای اقشار مختلف،ضمن اجرای عدالت ویژه باشد.

حجت السلام و المسلمین محسنی اژه ای خطاب به وکلا گفت: شما به صورت داوطلبانه و بدون چشم داشت در حال خدمت رسانی هستید و باید تدابیری اتخاض شود که به این جمع همان نگاهی که به وکلای دیگر که در قبال مبالغ زیاد در حال وکالت هستند وجود نداشته باشد.

وی بیان داشت: شما بازوی کمیته امداد نیستید بلکه بازوی خدا،حکومت و ولی امر مسلمین هستید و اگر درست کار کنید می توانید به نفع امنیت، اقتصاد و حتی سیاست کشور باشید.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: باور قلبی من این است که کمیته امداد یک نهاد مقدس از بعد انقلاب است که بسیار موفق عمل کرده و این به معنی نبود نقص نیست اما دارای کارنامه موفق است.

حجت السلام والمسلمین محسنی اژه ای در پایان گفت: با توجه به توقع از کمیته امداد انتظار داریم از تشریفات کاسته شود و به خدمت رسانی افزوده تا الگویی برای دیگر نهاد ها باشد. قوه قضاییه نیز این آمادگی را دارد که هر کمکی که می تواند ارائه دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.