عمومی | 25 نوامبر، 2015

علی اسماعیلی صبح چهارشنبه در اولین همایش حقوقی دستگاه های اجرایی گلستان با بیان این که مدیران حقوقی باید نقش فعال تری در دستگاه های دولتی و اجرایی ایفا کنند، گفت: مشاورین حقوقی در دستگاه های دولتی باید نقش قطب نما داشته باشند تا بتوانند از حقوق دستگاه خود دفاع کنند.

معاون حقوقی مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزرات کشور گفت: بخشی از مشکلات دستگاه های دولتی به دلیل نبود مشاوره های حقوقی است.

slide4به گزارش مهر، علی اسماعیلی صبح چهارشنبه در اولین همایش حقوقی دستگاه های اجرایی گلستان با بیان این که مدیران حقوقی باید نقش فعال تری در دستگاه های دولتی و اجرایی ایفا کنند، گفت: مشاورین حقوقی در دستگاه های دولتی باید نقش قطب نما داشته باشند تا بتوانند از حقوق دستگاه خود دفاع کنند.

وی اظهار کرد: از سال ۱۲۸۵ تاکنون ۱۱ هزار عنوان قانون در کشور به ثبت رسیده و گاهی این کثرت قوانین خود مشکل آفرین است.

وی بابیان این که تلاش مشاورین حقوقی باید برای حاکمیت قانون باشد، گفت: همزمان با صیانت از حقوق دولت و حاکمیت باید حقوق مردم نیز مد نظر باشد و حقوق مردم و حاکمیت توامان حفظ شود.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: با توجه به کثرت قوانین در کشور ما به روز بودن کارشناسان حقوقی در ارتباط با قوانین و مقررات ضروری است و اطلاعات و آمادگی کامل آنان می تواند در حفظ و حراست از حقوق دستگاه ها موثرتر باشد.

ارائه مشاوره به مدیران دستگاه ها باید بر مبنای واقعیت باشد

وی با اشاره به این که ارائه مشاوره به مدیران دستگاه ها باید بر مبنای واقعیت باشد، گفت: بخشی از مشکلات دستگاه ها به دلیل نبود مشاوره های حقوقی در دستگاه های اجرایی در زمان امضا قرارداد ها است و به همین دلیل باید در تمامی قراردادهای منعقد شده پاراف حقوقی هم باشد.

معاون حقوقی مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزرات کشور به راه اندازی ستاد استعلاماتی در وزارت کشور اشاره کرد و افزود: اگر دستگاه ها بخواهند خارج از این استعلامات وقت مردم را بگیرند ما با آن ها برخورد می کنیم.

معاون حقوقی مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزرات کشور با اشاره به اینکه امسال دو انتخابات مهم را در پیش رو داریم، بیان کرد: در حال حاضر کمیته های انتخاباتی اعم از کمیته حقوقی، امنیتی، بازرسی، اطلاع رسانی و پشتیبانی با حضور کارشناسان و مدیران تشکیل شده که به برگزاری هر چه بهتر انتخابات کمک می کنند.

اسماعیلی اضافه کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن انتخابات انتظار داریم این کار را جدی بگیریم و اجازه ندهیم کسی از امکانات دولتی سوء استفاده کند.

معاون حقوقی مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزرات کشور بر ضرورت تشکیل شوراهای هماهنگی امور حقوقی تاکید کرد و گفت: در همین راستا وزارت کشور به استانداران ابلاغ کرد که شوراهای مدیران حقوقی با جدیت و با نتیجه مطلوب برگزار شود..

وی تاکید کرد: هر چند در حال حاضر به مشاوران حقوقی به عنوان یک مانع نگاه می شود اما بازهم از استانداران می خواهیم که از نظرات مشاوران حقوقی در مصوبات شوراها استفاده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.