اخبار اسکودا، کارآموزی و اختبار | 24 ژانویه، 2019

رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: برای امسال از ابتدا تعداد داوطلبان ظرفیت آزاد و سهمیه جداگانه توسط کمیته مربوطه تعیین و اعلام شده است، بنابراین شرایط پارسال وجود نداشته است.

شهبازی‌نیا:

شرایط سال گذشته درمورد افزایش ظرفیت‌ها وجود ندارد

پیش از برگزاری آزمون ظرفیت‌ها را ۲۰ درصد افزایش دادیم

رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: برای امسال از ابتدا تعداد داوطلبان ظرفیت آزاد و سهمیه جداگانه توسط کمیته مربوطه تعیین و اعلام شده است، بنابراین شرایط پارسال وجود نداشته است. ظرفیت قبل از آزمون تعیین شده است و کانون‌ها امسال از ابتدا بیست درصد نسبت به سال قبل ظرفیت‌شان را اضافه کردند.

مرتضی شهبازی‌نیا در گفت‌و‌گو با ایلنا در بیان توضیحاتی درباره اعلام نتایج آزمون کانون وکالت گفت: نتایج این آزمون سی‌ام دی‌ماه اعلام شد. داوطلبان اگر اعتراضی به کارنامه‌شان دارند از تاریخ انتشار کارنامه به مدت پنج روز می‌توانند اعتراض خود را در سایت سازمان سنجش ثبت کنند تا رسیدگی شود، سپس کانون‌های وکلا اسامی قبول‌شدگان هر کانون را جداگانه اعلام می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ظرفیت‌ پذیرش سال جاری ۲۰ درصد افزایش داشت، آیا برای آزمون اخیر نیز شاهد افزایش ظرفیت بوده‌ایم یا نه؟، اظهار کرد: اتحادیه هیچ دخالتی در ظرفیت‌ ندارد بلکه ظرفیت را کمیته‌ای متشکل از دو نفر از دادگستری و یک نفر از کانون تعیین می‌کنند. شرایط پارسال متفاوت بود چراکه برای اولین بار سهمیه ایثارگران از حیث افراد مشمول، گسترش غیرمترقبه‌ای پیدا کرده بود بعضی از کانون‌ها بسته به شرایط خودشان تصمیم گرفتند که تعداد بیشتری را پذیرش کنند و بعضی کانون‌ها هم پذیرش نکردند.

رئیس اسکودا خاطرنشان کرد: برای امسال از ابتدا تعداد داوطلبان ظرفیت آزاد و سهمیه جداگانه توسط کمیته مربوطه تعیین و اعلام شده است، بنابراین شرایط پارسال وجود نداشته است. ظرفیت قبل از آزمون تعیین شده است و کانون‌ها امسال از ابتدا بیست درصد نسبت به سال قبل ظرفیت‌شان را اضافه کردند.

شهبازی‌نیا عنوان کرد:‌ در هر استان و در هر کانونی کمیته‌ای متشکل از رئیس دادگستری استان، رئیس دادگاه انقلاب و رئیس کانون وکلا با توجه به نیاز و شرایط ظرفیت‌ را تعیین می‌کنند بنابراین هر استانی با توجه به شرایط خود تصمیم می‌گیرد که چه تعدادی برای آن استان لازم است.

 

 

 

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.