عمومی | 31 آگوست، 2023

رییس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان و چند تن از وکلای دادگستری روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ با آیت الله سید «عبدالهادی حسینی شاهرودی» نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار، آیت الله «حسینی شاهرودی» بیان داشت: من از دهه ها پیش و حتی قبل از انقلاب با کانون وکلا آشنا بودم و زمانی که در نجف بودم نیز جزوات کانون وکلا را می دیدم.

نماینده استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان دیدگاه های خود در خصوص نهاد وکالت، بر ضرورت حفظ استقلال کانون های وکلا تأکید کرد.

همچنین در این دیدار که در بیت آیت الله «حسینی شاهرودی» برگزار شد رییس کانون وکلای دادگستری گلستان توضیحاتی را در خصوص وضعیت نهاد وکالت از آغاز تشکیل تاکنون و تحولات تاریخی و تقنینی ارائه کرد.

دکتر «علی طالع زاری» با اشاره به مشکلات و چالش های پیرامون کانون های وکلا در سال های اخیر، آخرین مصوبه مجلس در خصوص نقض استقلال کانون های وکلا و ایجاد صلاحیت مقنن برای مداخله دولت در امور کانون های های وکلا را نقطه تاریکی در رویکرد مقنن نسبت به نهاد وکالت پس از انقلاب اسلامی قلمداد کرد.

در ادامه «غلامرضا اتحادیه» نایب رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با تأکید بر نقش کانون های وکلا در پیروزی انقلاب اسلامی و اظهارنظر تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص کانون های وکلا و استقلال آنها، به بیان خدمات عمومی رایگانی که کانون ها متحمل هستند، پرداخت.

در پایان جلسه مقرر شد کانون وکلای دادگستری گلستان کلیه موارد مطروحه و ایرادات قانونی و فقهی مصوبه مذکور مجلس شورای اسلامی را طی نامه های جداگانه ای برای فقها و حقوقدانان مرقوم و به آیت الله «حسینی شاهرودی» تحویل دهند و ایشان هم با تنظیم نامه های جداگانه ای از طرف خودشان مراتب را برای فقها و حقوقدانان شورای نگهبان ارسال نمایند.

«روابط عمومی کانون وکلای دادگستری گلستان»


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری گلستان می‌باشد.